Výhrevný pás na plastové nádoby, elektrický

Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
1750
140,00

Výhrevný pás na plastové nádoby je navrhnutý tak, aby efektívne rozpúšťal skryštalizovaný med bez toho, aby ho prehrieval. Na ohrievanie je použitý odporový drôt uložený v izolačnej vrstve. Z vrchnej strany ohrievacieho pásu je krycia tkanina, ktorá má zapínanie na tri suché zipsy. Ohrievací pás je elektrický na 230V.
Princíp fungovania je jednoduchý: po zapojení do elektrickej siete sa začne odporový drôt zahrievať, avšak maximálna teplota zahriatia je 50°C. Pri teplote do 50°C si med zachováva všetky výživové hodnoty a neznehodnocuje sa. Výhodou je taktiež, že výhrevný pás nezohrieva priamo med, ale iba obal nádoby. Tým med nie je v kontakte s horúcim povrchom, čo ho chráni pred prehriatím.
Výhrevný pás neobsahuje termostat ani inú reguláciu teploty. Nie je to potrebné z toho dôvodu pretože sa výhrevný pás ohreje iba na max. 50°C. Tým, že má málo elektronických súčastí, sa zabezpečuje veľmi dlhá životnosť a ochrana pred opotrebovaním. Výhodou je ľahká manipulácia, efektívne používanie, ochrana medu pred prehriatím a znehodnotením medu, dlhá životnosť.

Technické parametre:

  • Maximálna teplota: 50 °C
  • Pracovné napätie: 230 V
  • Príkon: 130 W
  • Doba tavenia 40 kg medu: cca 10 hodín

Zdieľať