EKOPOL proti varroáze a akarapidóze

  • EKOPOL proti varroáze a akarapidóze
Dostupnosť:
Skladom
Kód produktu:
EKOPOL
Výrobca:
ZAE Agrobioprom
5,50

EKOPOL je veterinárny prípravok na podporu liečby a prevenciu varroázy a akarapidózy včiel. Jedná sa o akaricídny a repelentný prvok proti varroáze, akarapidóze a vijačke voštinovej. Nespôsobuje vznik rezistentných populácií klieštika.

Zloženie:
Dyhové pásiky veľkosti 200 x 20 x 0,8 mm, napustené ekologicky čistými esenciálnymi olejmi z paliny horkej (30 mg), koriandra (80 mg), tymiánu (50 mg) a mentolu (20 mg) balené v ochrannom obale po 10ks.

Použitie:
Vkladá sa do včelstva po prvej jarnej prehliadke a v letných – jesenných mesiacoch vždy po vytočení medu. Aplikujú sa 2 pásiky na 10 – 12 vysokých rámikov (jeden medzi 3. – 4. rámik, druhý medzi 7. – 8. rámik). V slabších rodinách, nízkych nadstavkoch a odložencoch sa doporučuje použiť 1 pásik do prostriedku plodového telesa.
Pre fixáciu môžeme použiť kancelársku spinku, cez ktorú sa prevlečie kúsok drievka alebo špáradlo a potom sa pásik zavesí vertikálne do stredu uličky v stredovej časti včelstva. Pásiky zostávajú v úli po dobu 3 až 30 dní v závislosti od množstva zaviečkovaného plodu.

Upozornenie:
Balenie je potrebné otvoriť tesne pred použitím vo včelstvách. Med vytočený z preliečených včelstiev je použiteľný na bežnú konzumáciu. Originalitu veterinárneho prípravku potvrdzuje bezpečnostný kruhový hologram na obale. Výrobok je schválený na Slovensku.

Spôsob uschovávania:
Uchovávať na suchom tmavom mieste, nedostupnom deťom a zvieratám, oddelene od potravín a krmív, pri teplote od 0 - 25°C. Uchovávať mimo dohľadu a dosahu detí.

Trvanlivosť:
Minimálna doba trvanlivosti je 2 roky odo dňa výroby.

Orientačná hmotnosť: 30g

Zdieľať