BeeVital Hive Clean, 500 ml

  • BeeVital Hive Clean, 500 ml
Dostupnosť:
Vypredané
Kód produktu:
6077
18,20

BeeVital ® HIVE CLEAN aktivuje prirodzený čistiaci pud včiel. Včelia rodina sa prirodzene regeneruje pomocou tohto prípravku. 

Balenie 500 ml je postačujúce pre jedno ošetrenie na 33 včelstiev alebo na kompletné ošetrenie 11 včelstiev 3 krát. 

BeeVital ® HIVE CLEAN je ekologický výrobok (organický) - má schválený certifikát. Možno ho použiť v priebehu celej sezóny, a to aj počas medobrania. Je to veľmi účinný prostriedok, ktorý účinkuje ďalších 6 až 10 dní od aplikácie.

BeeVital ® HIVE CLEAN zaručuje proti varoaze vysokú účinnosť viac ako 85%. Používa sa v mnohých európskych krajinách. Nemá nepriaznivé účinky na plod, dospelé včely a matku, nespôsobí rezistenciu parazita k tomuto prípravku. Náhodné predávkovanie neohrozuje včelstvá. Použitie je jednoduché, nevyžaduje zložitú metódu aplikácie a rôzne ochranné prostriedky. Obsahuje propolis, esenciálne oleje, obsahuje tiež kyselinu citrónovú, kyselinu šťaveľovú (oxálovú) a kyselinu mravčiu. Všetky tieto látky sa nachádza v roztoku cukru.

Balenie: 500 ml

Použitie:
Pred použitím pretrepte, je vhodné aby tekutina bola izbovej teploty.  Odstráňte  vosk nachádzajúci sa na rámikoch a medzi nimi. Látku naneste v tenkej a rovnomernej vrstve do priestoru medzi rámikmi. V prípade potreby počas používania jemne stlačte fľašu! Je možné ho  používať pri vonkajšej teplote od -1°C do 25°C.

V prípade vyššej teploty sa môže stať, že včely opustia  plásty, čím sa zníži účinnosť lieku. Preto sa BeeVital Hive Clean odporúča používať neskoro popoludní. V závislosti od sily rodín a do hustoty uličiek medzi rámikmi dávkujeme približne 15 ml liečiva do 7-8 medzier spodného hniezda.

Spôsob dávkovania:
Pri aplikácií BeeVital Hive Cean zostávajú na včelách kvapôčky prípravku.  Včely prostredníctvom vzájomného kontaktu a reflexu roznesú liečivo na iné včely, vďaka čomu sa bunky očistia od mŕtvych lariev. Tieto a ďalšie nečistoty od lariev zavíjača voskového sa ihneď vylúčia z úľa. Pri správnom použití nedochádza k žiadnym negatívnym pôsobeniam na včely, larvy ani na matky.

Správne dávkovanie:
BeeVital Hive Clean môžete použiť prvýkrát na začiatku roka  v čase prvého výskytu peľu v teplejšom období .  V závislosti od sily rodiny v dávkach cca 15 ml.

Počas roka sa môžu prevádzať kontrolné testy v hniezdach poprípade v prezimovaných strapcoch včiel.

Skladovanie:
Výrobok skladujte pri  izbovej teplote v uzavretej nádobe. Chráňte pred mrazom a slnečným svetlom. Po otvorení spotrebujte do 6 mesiacov.

Vyhnite sa kontaktu s očami!
Chráňte pre deťmi!

Intenzita používania:

  1. Použitie prvý deň – prostriedok účinkuje od prvého až po jedenásty deň
  2. Použitie šiesty deň – prostriedok účinkuje od šiesteho po štrnásty deň
  3. Použitie na trinásty deň – prostriedok účinkuje od trinásteho po osemnásty deň

Pri používaní prostriedku touto metódou sa vaše včely na koniec leta stanú silnými a budú pripravené na prezimovanie.

Používaním BeeVital Hive Clean budú Vaše úle čistejšie. Včelie rodiny sa regenerujú prirodzeným spôsobom a produkujú med vynikajúcej kvality.

Orientačná hmotnosť: 0,613 kg

Video:

Zdieľať